Видатні діячі медицини


Микола Михайлович Амосов 



Символ епохи, легенда вітчизняної науки, знаний філософ, політик, прозаїк, Микола Михайлович Амосов залишився кумиром для сотень своїх учнів, рятівником для тисяч пацієнтів та ідеалом для прихильників його великої волі й таланту.

Амосов завжди йшов до істини власним шляхом, покладаючись на свій розум, оптимізм, обов’язок лікаря і громадянина, любов до людей.

Є відомі вчені, є мислителі, а є — Амосов... Його ім’я стало символом найвищих людських якостей і різнобічного таланту.

М.М. Амосов народився 6 грудня 1913 року в селі Вільхове, нині М’якінського району Вологодської області, у сім’ї службовця. У 1932 р. він закінчив Череповецький механічний технікум, після чого 3 роки працював змінним механіком на Архангельській електростанції. У 1934 році юнак вступив до Всесоюзного заочного індустріального інституту (ВЗІІ) у Москві. Поряд із захопленням технікою цікавився медициною, тому у 1935 році вступив до Архангельського державного медичного інституту, який з відзнакою закінчив у 1939 році. Здібного випускника прийняли до аспірантури з військово­польової хірургії, але він залишив її, поїхавши до Череповця, де став працювати ординатором хірургічного відділення міжрайонної лікарні. У вільний час готувався до захисту диплома у ВЗІІ, проектуючи літак з турбопаровим двигуном. ВЗІІ Амосов закінчив у 1940 році теж із відзнакою. У 1941 році він був призваний до лав Червоної Армії. Під час Великої Вітчизняної війни служив провідним хірургом у польових рухомих шпиталях на Західному, Брянському, 1, 2 і 3-му Білоруських фронтах, а також на 1-му Далекосхідному фронті (1945 р.). За час війни М.М. Амосов зібрав матеріал для кандидатської дисертації на тему «Про поранення колінного суглоба», яку захистив у місті Горькому (нині — Нижній Новгород) у 1948 році. У 1947–1952 рр. він працював головним хірургом Брянського обласного відділу охорони здоров’я і водночас завідував хірургічним відділенням обласної лікарні. Тут поряд з іншими розділами хірургії М.М. Амосов цілеспрямовано й захоплено займався проблемами грудної хірургії, на той час ще мало розробленими в нашій країні. Він широко й успішно став оперувати при хірургічних та онкологічних ураженнях легень, стравоходу, кардіального відділу шлунка. Результати його операцій були тоді одними з найкращих у Радянському Союзі.

Академік М.М. Амосов — творець школи кардіохірургів в Україні. Під його керівництвом захищено 35 докторських і 85 кандидатських дисертацій. Він автор близько 400 наукових праць, у тому числі 20 монографій, з питань захворювань серця і судин, гнійних захворювань і туберкульозу легенів, проблем біологічної, медичної та психологічної кібернетики.

Микола Михайлович помер 12 грудня 2002 року на 90­-му році життя, менше року не доживши до свого ювілею. Постановою Кабінету Міністрів України Інституту серцево­судинної хірургії Академії медичних наук України присвоєно ім’я академіка Миколи Михайловича Амосова. Його іменем названа вулиця, на якій знаходиться інститут, встановлено меморіальні дошки на будинках, де він працював і мешкав. У 2000 році він увійшов у першу десятку особистостей, які визначили обличчя країни у ХХ столітті, а у 2008 році співвітчизники віддали йому друге місце серед 100 великих українців.

Головне – це світла пам’ять про академіка М.М. Амосова, яка назавжди залишиться в серцях його учнів, співробітників, багатьох тисяч врятованих ним хворих, всіх, хто мав щастя зустрічатися з цією видатною людиною.
 
Листая книги Амосова


Амосов: Человек который любил людей (2010, Россия)


Документальный фильм Амосов: Человек, который любил людей расскажет о выдающемся враче-хирурге, который внес в эту науку множество новых идей и сделал кучу открытий. Благодаря этому фильму вы поймете, почему иногда врачи кажутся жестокими и резкими. Все очень просто: если они будут переживать за каждого пациента в отдельности, долго на этой работе они не проработают и, скорее всего, переживут не один нервный срыв. Именно поэтому такие люди должны уметь абстрагироваться, забывать о чувствах и лечить не людей, а их организмы и болезни. Смотреть онлайн Амосов: Человек который любил людей рекомендуем всем, кто хочет узнать по больше о жизни великого человека в целом и о профессии хирурга в частности.
Фильм расскажет о личной и профессиональной жизни Амосоваhttp://megogo.net/ru/view/9581-amosov-chelovek-kotoryy-lyubil-lyudey.html

Великі Українці - Микола Амосов (2008)



Він – видатний учений, знаменитий лікар, талановитий письменник, громадський діяч... Але найголовніше, Амосов – це людина, яка врятувала життя тисячам людей. Його головною зброєю був скальпель. Операції на стравоході, легенях, і особливо на серці він робив при загрозі швидкої смерті пацієнтів, часто в умовах, коли ніхто інший їх зробити не міг. Амосов - незручний, різкий, категоричний. Амосов - остання надія для мільйонів. Він не завжди перемагав смерть, але завжди боровся до останнього. Представляє українського Гіппократа в проекті "Великі українці" його колега – лікар, письменник і журналіст Віталій Коротич, який чудово знав Амосова особисто.http://www.youtube.com/watch?v=hZaKQ-VG260


Интервью Дмитрия Гордона с Николаем Амосовым


Авторская программа одного из самых интеллектуальных журналистов Украины - Дмитрия Гордона. Формат программы - беседы с выдающимися современниками. В гостях у Дмитрия Гордона известные деятели культуры, искусства, науки, спорта и политики - люди, которым есть, что сказать о себе и об эпохе. Откровенные интервью дополняют архивные кадры и фотографии, которые помогают больше узнать о госте. История устами тех, кто её творил и откровения из первых уст - всё это в программе "В гостях у Дмитрия Гордона". В 2000 году в гостях у Дмитрия побывал советский и украинский кардиохирург, учёный-медик, литератор - Николай Михайлович Амосов.http://www.youtube.com/watch?v=HwXK6fXGhBA


1 комментарий:

  1. Моє свідчення Привіт усім. Я тут, щоб засвідчити, як я отримав свою позику у містера Бенджаміна після того, як я кілька разів звертався до різних позикодавців, які обіцяли допомогти, але вони ніколи не видавали мені позику. Поки мій друг не познайомив мене з містером Бенджаміном Лі, пообіцяв мені допомогти, і справді він зробив, як і обіцяв, без жодних затримок. позику і змінив моє переконання. Я не знаю, чи потребуєте Ви якимось чином справжньої та термінової позики, будь ласка, зв’яжіться з паном Бенджаміном через WhatsApp + 1-989-394-3740 та його електронну адресу: 247officedept@gmail.com дякую.

    ОтветитьУдалить